Kolejki przy punkcie pobrań wymazów w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.11.2020 11:07, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Kolejki oczekujących na wymaz w mobilnym punkcie poboru na parkingu w rejonie skrzyżowania ulic Władysława Broniewskiego i PCK powodują w tej części miasta spore utrudnienia i zatory. Dlatego Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej wprowadził tymczasową organizację ruchu w tym rejonie.
Kolejki przy punkcie pobrań wymazów w Bielsku-Białej

Uznając priorytet niezakłóconego kontynuowania ważnych dla nas wszystkich badań, Miejski Zarząd Dróg zmienił organizację ruchu, wprowadzając na ulicy Juliana Tuwima od wlotu z ul. Żywieckiej i dalej na ul. Władysława Broniewskiego do ronda na ul. PCK ruch jednokierunkowy. Jednocześnie, dla ułatwienia swobodnego przejazdu wzdłuż czekających w kolejce aut, na wymienionym odcinku po przeciwnej stronie jezdni wprowadzono zakaz parkowania.

Służby miejskie poszukują dogodniejszego miejsca na usytuowanie punktu poboru wymazów. Musi to być jednak teren będący własnością miasta. Zanim nowe miejsce zostanie udostępnione, drogowcy z przedstawicielami działającego punktu konsultują godziny jego otwarcia.

- Miejskiemu Zarządowi Dróg zależy, aby praca mobilnego laboratorium zaczynała się nieco później - dla ułatwienia wyjazdu do pracy mieszkańców osiedla Grunwaldzkiego. Proponujemy także wprowadzić przerwę w godzinach, kiedy mieszkańcy wracają do domów. Sugerujemy, aby druga zmiana pracy punktu poboru zaczynała się później - informuje dyrektor MZD Wojciech Waluś.

Miasto i podległe mu jednostki aktywnie włączają się w powyższe działania, bowiem wszystkim zależy nie tylko na poprawie organizacji ruchu i zapewnieniu bezpieczeństwa, ale także na rozwiązaniu problemu sprawnego przeprowadzania badań w trudnym okresie pandemii – czytamy w komunikacie MZD.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy