Kolejni pijani kierowcy zatrzymani po zgłoszeniach od mieszkańców

Region, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 27.08.2019 14:03,
Ludzie coraz częściej reagują, jak widzą gdy ktoś wsiada po pijanemu za kierownicę.
Kolejni pijani kierowcy zatrzymani po zgłoszeniach od mieszkańców
Od 2011 roku policja prowadzi kampanię społeczną "Nie reagujesz-akceptujesz".

- Dzięki Państwa reakcjom na zachowania naruszające prawo, policjanci mogą szybciej podjąć działania, czego finałem jest często zatrzymanie przestępcy. W czasie weekendu, dzięki zgłoszeniom mieszkańców, z ruchu wyeliminowanych zostało dwóch nietrzeźwych kierowców - podkreślają policjanci.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w piątek tuż przed 21.00, w Żywcu na ul. Krakowskiej. Dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że całą szerokością drogi jedzie opel. W rejon wskazany w zgłoszeniu natychmiast wysłano stróżów prawa. Policjanci już po chwili zauważyli samochód i dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Za kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.


Do kolejnego zatrzymania doszło w sobotę około 5.20, w Żywcu na ul. Żwirowej. Dyżurny odebrał informację od świadka, który podejrzewał, że toyotą może jechać nietrzeźwy kierowca. Policjanci zatrzymali pojazd. Jak się okazało za kierownicą siedział 34-latek. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Obaj kierowcy ze swojego zachowania już wkrótce będą się tłumaczyć przed sądem.

- Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo - apelują policjanci.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy