Kolejny pijany kierowca wyeliminowany w ruchu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 25.04.2020 12:45,
Kolejny pijany kierowca wyeliminowany w ruchu
Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Takie zachowanie jest przestępstwem, ale też stanowi ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Pamiętajmy, że każda, nawet niewielka ilość wypitego alkoholu, negatywnie wypływa na nasz styl i sposób jazdy, koncentrację uwagi i szybkość reakcji, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W czwartek około 11.45, w miejscowości Las na ul. Zakopiańskiej, policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem 62-latka. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy