Świadkowie ujęli, a policjanci i wojskowi zatrzymali pijanego kierowcę

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 22.04.2020 13:18,

Dzięki obywatelskiej postawie świadków mundurowi zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który pijany przyjechał do sklepu spożywczego po alkohol.

Świadkowie ujęli, a policjanci i wojskowi zatrzymali pijanego kierowcę

Jak informuje bielska policja, we wtorek późnym popołudniem do jednego ze sklepów spożywczych przy ulicy Szczyrkowskiej w Bystrej przyjechał osobową mazdą mężczyzna. Zaparkował na środku podjazdu sąsiadującej ze sklepem firmy i poszedł na zakupy. Kiedy jeden z pracowników przedsiębiorstwa poprosił go o przepakowanie pojazdu, mężczyzna zaczął się awanturować.

Mężczyzna był wyraźnie pod wpływem alkoholu, dlatego pracownik firmy zamknął za nim bramę, aby nie mógł wyjechać i wezwał patrol Policji. Po chwili na miejsce przyjechał patrol z bielskiej drogówki z żołnierzem WOT w składzie. Kierowca próbował jeszcze pieszej ucieczki, ale zdążył dobiec jedynie do ogrodzenia, ponieważ mundurowi szybko i sprawnie zatrzymali krewkiego kierowcę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad jeden promil alkoholu. Mundurowi nie mogli zatrzymać mu prawa jazdy, ponieważ mężczyzna nigdy go nie posiadał...

Za jazdę w stanie nietrzeźwości 43-latkowi grożą 2 lata więzienia, wysoka grzywna i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

- Dziękujemy za obywatelską postawę świadkom, dzięki nim udało się zatrzymać potencjalnego drogowego zabójcę - podkreślają policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy