Obywatele Bangladeszu znalezieni w naczepie ciężarówki

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 30.05.2019 09:33,
Funkcjonariusze placówki Straży Granicznej w Bielsku - Białej zatrzymali trzech cudzoziemców, którzy wjechali do Polski w naczepie ciężarówki.
Obywatele Bangladeszu znalezieni w naczepie ciężarówki

Jak informuje w komunikacie Straż Graniczna, informację o obcokrajowcach ujawnionych w bułgarskiej ciężarówce funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali od policjantów z Pawłowic. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze bielskiej placówki Straży Granicznej,.

- Zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Podczas przesłuchania dwóch z nich oświadczyło, że pochodzi z Bangladeszu, natomiast trzeci zadeklarował obywatelstwo Iraku. Do naczepy ciężarówki dostali się w Rumunii przy pomocy przemytnika. Zamierzali dotrzeć do krajów Europy Zachodniej - informuje Straż Graniczna.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Bielsku - Białej wszczął w stosunku do nielegalnych migrantów postępowania administracyjne. Usłyszeli oni również zarzuty dotyczące przekroczenia granicy RP wbrew przepisom.

SG informuje, że obywatele Bangladeszu zostali przekazani stronie czeskiej w ramach umowy o readmisji. Z kolei zatrzymany obywatel Iraku został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.źródło: slaski.strazgraniczna.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy