Pędził bimber w mieszkaniu. Wyroby sprzedawał sąsiadom

Region, Na sygnale, Wiadomości, 23.01.2020 11:15, ap
Funkcjonariusze w trakcie przeszukania mieszkania 58-latka zabezpieczyli aparaturę służącą do wytwarzania nielegalnego alkoholu.
Pędził bimber w mieszkaniu. Wyroby sprzedawał sąsiadom
O tym, że w Polsce produkcja alkoholu etylowego wymaga uzyskania wpisu do rejestru prowadzonego przez ministerstwo rolnictwa, przekonał się ostatnio mieszkaniec Jarząbkowic.Mężczyzna trudnił się nielegalną produkcją wyrobów spirytusowych, które miały trafiać do okolicznych mieszkańców.

- Policjanci wspólnie z mundurowymi służby celno- skarbowej znaleźli w domu podejrzanego metalową, 50- litrową beczkę, metalową rurę z gumowym wężem, który zakończony był wskazującym temperaturę zegarem, oraz wypełnione bursztynową cieczą szklane dymiony - relacjonuje asp. sztab. Karolina Błaszczyk z pszczyńskiej komendy.

Mundurowi zabezpieczyli skonstruowaną domowym sposobem aparaturę do destylacji alkoholu. Ustalili także, 58- latek już wcześniej sprzedawał swoje wysokoprocentowe wyroby sąsiadom.

Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego wyrobu napoju spirytusowego i wprowadzania go do obrotu.

Ze względu na to, że nie był wcześniej karany i przyznał się do popełnionego przestępstwa, poprosił o możliwość skorzystania z instytucji dobrowolnego poddania się karze.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy