Pierwsze mandaty za rajdy quadami po lasach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 11.04.2019 09:20, red
Policja rusza ze specjalną akcją.
Pierwsze mandaty za rajdy quadami po lasach
Wielu turystów wybiera się na wycieczki w góry. Niestety nie wszyscy wiedzą, jak należy poruszać się po szlakach leśnych nie łamiąc przepisów. A o tym, że ich złamanie może być kosztowne, przekonało się kilku miłośników jazdy na czterokołowcach.

W czasie weekendu dyżurny z komisariatu policji w Łodygowicach otrzymał informację, że w Lipowej, w rejonie Doliny Zimnika, po lesie, na quadach jeżdżą osoby. Na wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zastali tam dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn w wieku od 27 do 30 lat. Wszyscy poruszali się quadami po terenach leśnych. Za złamanie przepisów cała czwórka otrzymała mandaty karne.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 161 kodeksu wykroczeń kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nie należącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, podlega karze grzywny nawet do 5 tys. zł.

- Aby wyeliminować tego typu praktyki policjanci z Żywca wspólnie z strażnikami leśnymi już od kilku lat, cyklicznie prowadzą działania „Cross-Quad”. Ich celem jest właśnie zapobieganie popełnianiu wykroczeń związanych z poruszaniem się pojazdami silnikowymi po terenach leśnych. W czasie tych akcji policjanci kontrolują również drogi dojazdowe oraz parkingi znajdujące w pobliżu atrakcyjnych turystycznie miejsc - informują żywieccy policjanci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy