Podsumowanie Akcji Znicz. Kierowcy wciąż jeżdżą pijani!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.11.2019 14:04, ap, foto: archiwum
Zakończyły się policyjne działania „Akcji Znicz 2019". Mimo że na drogach w naszych powiatach było w miarę spokojnie, to niestety wciąż wiele osób prowadziło samochód „na podwójnym gazie".
Podsumowanie Akcji Znicz. Kierowcy wciąż jeżdżą pijani!
"Akcja Znicz" trwała od 31 października do 3 listopada. Przez cztery dni mundurowi dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych.Powiat bielski

W czasie akcji na drogach w Bielsku-Białej i powiecie bielskim, każdego dnia zaangażowanych było ok. 200 policjantów.

W trakcie przedłużonego weekendu doszło do 57 zdarzeń drogowych, w których nikt nie doznał poważnych obrażeń. Był to jeden z najspokojniejszych i najbardziej bezpiecznych długich weekendów.

- W tym roku zatrzymano 14 kierowców pojazdów mechanicznych, jadących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających (8 kierujących w stanie nietrzeźwości, 2 pod działaniem narkotyków i 2 kierujących po użyciu alkoholu) - podsumowuje asp. szt. Roman Szybiak z bielskiej komendy.

Powiat żywiecki

Podczas policyjnej akcji, na żywieckich drogach również było w miarę spokojnie.

W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

- Odnotowaliśmy 13 kolizji, z czego większość to zdarzenia z udziałem zwierzyny leśnej. Przez czas trwania akcji policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców oraz jednego, który był w stanie po użyciu alkoholu - mówi asp. Mirosława Piątek z KPP w Żywcu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy