Policja odzyskała skradzione auto

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 19.10.2021 09:29,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach wytropili i zatrzymali sprawców kradzieży osobowego chryslera oraz ich pasera. Pojazd wrócił do prawowitego właściciela, a cała trójka usłyszała zarzuty.
Policja odzyskała skradzione auto

10 października stróże prawa z czechowickiego komisariatu zostali zawiadomieni o kradzieży pojazdu marki Chrysler Grand Voyager. Właściciel zgłosił kradzież samochodu, który znajdował się w jednym z warsztatów na terenie powiatu bielskiego, gdzie został odstawiony do naprawy. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy wszczęli policyjne dochodzenie.

Śledczy już następnego dnia ustalili, że związek z kradzieżą może mieć 42-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego i jego 29-letni wspólnik z Czechowic-Dziedzic. Ich podejrzenia potwierdziły się i nazajutrz kryminalni zatrzymali obydwu mężczyzn. Policjanci ustalili także tożsamość i zatrzymali ich 29-letniego pasera, mieszkańca powiatu bielskiego, który kupił samochód, wiedząc, że pochodzi on z kradzieży. Okazało się, że pojazd został ukryty na terenie powiatu cieszyńskiego, dlatego powiadomiono tamtejszą komendą powiatową, której policjanci odzyskali skradziony pojazd.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie cała trójka usłyszała zarzuty. Każdemu z nich grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy