Policja podsumowała świąteczny weekend

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 27.12.2021 12:36,
Na bielskich drogach doszło w tym czasie do 22 kolizji drogowych, żadnego wypadku, a policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.
Policja podsumowała świąteczny weekend

W służbę podczas świątecznego weekendu każdego dnia zaangażowani byli policjanci z drogówki, prewencji oraz służb kryminalnych. Czuwali oni nad bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz mieszkańców regionu i osób, które odwiedziły w tym czasie Podbeskidzie. Stróże prawa od piątku do niedzieli zatrzymali 5 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie”. W tym czasie na drogach regionu doszło do 22 kolizji i żadnego wypadku. To były jedne z bardziej spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w regionie.

Niechlubny „rekordzista” wpadł w niedzielę około godziny 19.20 w Bielsku-Białej dzięki obywatelskiej postawie świadka, który widział jak na jedną ze stację paliw przy ulicy Partyzantów przyjechał osobowy ford.

Mężczyzna, który wysiadł zza kierownicy zataczał się i sprawiał wrażenie osoby nietrzeźwej. Wezwani na miejsce mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej sprawdzili stan trzeźwości 44-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Badanie alkomatem wykazało, że prowadził, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. 44-latek stracił prawo jazdy i został doprowadzony do izby wytrzeźwień. Za jazdę „na podwójnym gazie” grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy