reklama

Policja zatrzymała bandytę, który napadł na 20-latkę na przystanku

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 21.05.2019 09:06, red
Policja zatrzymała bandytę, który napadł na 20-latkę na przystanku
Jak informuje policja, do zdarzenia doszło 16 maja na ulicy Piłsudskiego w Bielsku-Białej.

Na przystanku autobusowym 20-latka, czekając na swojego chłopaka, rozmawiała z nim przez telefon komórkowy. W pewnym momencie została zaatakowana przez mężczyznę, który, próbując ją dusić, wyrwał jej z ręki telefon i uciekł. Przerażona kobieta zdążyła zapamiętać jego wygląd. Kiedy na miejsce przyjechał jej zaniepokojony nagłym przerwaniem połączenia chłopak, razem wezwali na pomoc Policję.


- Na miejsce zostali skierowani mundurowi z Komisariatu IV Policji w Bielsku-Białej, którym kobieta przekazała rysopis sprawcy. Rozpoczęły się poszukiwania napastnika. Kilka ulic dalej policjanci zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Kiedy został okazany pokrzywdzonej, rozpoznała ona w nim agresora. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko dwa promile alkoholu. Nie miał przy sobie dokumentów, a policjantów, którzy go legitymowali, próbował oszukać, podając dane personalne swojego brata. Policjanci nie dali się jednak „nabrać” i dzięki policyjnej bazie danych ustalili jego prawdziwą tożsamość - informuje bielska policja.

Jak się okazuje, mężczyzna był poszukiwany przez bielski sąd w celu odbycia kary 12 miesięcy więzienia za inne przestępstwa. W przeszłości był już on karany za rozboje i pobicia, za które przebywał w więzieniu. Stróże prawa odzyskali zrabowany telefon, a 35-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia został doprowadzony do prokuratora, który przedstawił mu zarzut rozboju, za który grozi kara do 12 lat więzienia. Mężczyzna trafił już do celi, gdzie będzie oczekiwał na rozprawę. Ponieważ jest recydywistą, musi się liczyć ze znacznie surowszym wyrokiem.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy