Policja zatrzymała czterech młodych przestępców

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 01.09.2021 10:33,
Policyjni wywiadowcy zatrzymali sprawców kradzieży sklepowej, którzy w lipcu br. wywieźli z supermarketu wózek z towarem wartym blisko 700 złotych.
Policja zatrzymała czterech młodych przestępców

W niedzielę wieczorem policyjni wywiadowcy z bielskiego wydziału prewencji patrolowali okolicę Jasienicy. Uwagę policjantów zwrócił uwagę osobowy renault na zamiejscowych tablicach rejestracyjnych, który kojarzyli z policyjnych komunikatów. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli i wylegitymować poruszające się nim osoby, które mogły mieć związek z kradzieżą sklepową, jaka miała miejsce w lipcu na terenie Szczyrku.

Wtedy z jednego z supermarketów skradziono artykuły wartości blisko 700 złotych. Policyjne przeczucie nie zawiodło stróżów prawa, samochodem bowiem podróżowało troje z poszukiwanych przez policjantów sprawców tamtej kradzieży. Po sprawdzeniu podróżujących osób w policyjnej bazie dwaj bielszczanie w wieku 23 lata każdy i 22-letnia mieszkanka powiatu bielskiego okazali się poszukiwani przez szczyrkowski komisariat.

Przy 23-latce, podróżującej razem z nimi policjanci znaleźli kilka porcji dopalacza. Zabroniona substancja została zabezpieczona. Kobieta, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, podała policjantom dane osobowe swojej siostry, podpisując policyjne protokoły sfałszowanym podpisem. Chwilę później nie mogąc nadal brnąć w zmyśloną tożsamość, przyznała, że posługiwała się nie swoją tożsamością i podała prawdziwe dane osobowe. Cała czwórka została zatrzymana.

Dwaj mężczyźni i kobieta podejrzewani o kradzież usłyszeli zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. 23-latka po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszała zarzut podrobienia podpisu, za co również grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli analiza laboratoryjna potwierdzi, że dopalacze, które posiadała, stanowią narkotyk lub którąś z nowych substancji psychoaktywnych, grozi jej kara 3 lat pozbawienia wolności. Za podawanie cudzej tożsamości podczas legitymowania grozi jej z kolei wysoka grzywna. O losie całej czwórki zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy