Uwaga na pieszych! Cała seria wypadków

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 05.02.2020 12:39,
Uwaga na pieszych! Cała seria wypadków
W poniedziałek około 13.20 dyżurny komisariatu policji w Węgierskiej Górce otrzymał informację o zdarzeniu drogowym do którego doszło na ul. Zielonej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca samochodem honda 44-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego, potrąciła prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych 71-latkę. Piesza w wyniku zdarzenia z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Z kolei wczoraj około 7.00, w Ujsołach, kierujący oplem 28-latek, potrącił 78-letniego pieszego, który przechodził przez jezdnię. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pięć godzin później w Żywcu na ul. Zamkowej, kierująca toyotą 64-latka, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 43-latkę.


W wyniku zdarzenia piesza na szczęście nie doznała groźnych obrażeń. Kierująca za złamanie przepisów ruchu drogowego otrzymała mandat karny. Z kolei około 16.30 w Żywcu na ul. Sporyskiej, 36-latek kierując fordem, potrącił 11-latkę, która wbiegła wprost pod nadjeżdżający samochód. Postępowanie w tej sprawie prowadzą żywieccy policjanci.

Policjanci przypominają, że piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi na przejściach dla pieszych.

Każdy kierujący pojazdem powinien pamiętać, że zbliżając się do przejścia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto kierowcom zabrania się w szczególności wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

- Pieszym przypominamy o tym, by każdorazowo, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, upewniali się, że bezpiecznie mogą na nie wejść, a wejście nie spowoduje nagłego hamowania nadjeżdżającego pojazdu. Dodatkowo prosimy, aby spacerując drogą, nawet podczas sprzyjającej pogody, starali się być widoczni dla kierujących. Jeśli na spacer udają się o zmroku i będą się poruszać w warunkach złej widoczności koniecznie powinni stosować elementy odblaskowe - podkreślają policjanci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy