W poniedziałek oficjalne otwarto dwa nowe posterunki policji

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.10.2019 07:27,
Policjanci będą teraz bliżej mieszkańców.
W poniedziałek oficjalne otwarto dwa nowe posterunki policji

Po 7 latach nieobecności na mapę powrócił Posterunek Policji w Milówce, a po 23 Posterunek Policji w Istebnej. W poniedziałek (7.10) odbyły się uroczyste otwarcia tych obiektów. Ich powstanie było odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, którzy zgłaszali potrzebę reaktywacji posterunków w czasie prowadzonych przez policjantów konsultacji społecznych.

Posterunek Policji w Milówce został zlikwidowany 1 listopada 2012 roku. Jego rejon działania przejął Komisariat Policji w Rajczy. W czasie prowadzonych konsultacji społecznych mieszkańcy Gminy zgłaszali potrzebę reaktywowania posterunku. Odpowiadając na oczekiwania społeczeństwa podjęto działania zmierzające do przywrócenia posterunku.


Aktualny, nowy Posterunek Policji w Milówce, to nowoczesny obiekt, wybudowany od podstaw zgodnie z nowymi standardami. Na powierzchnię użytkową 190 m² składa się: 5 pomieszczeń biurowych, 3 toalety, szatnia, serwerownia, kotłownia, pomieszczenia sanitarne i pomieszczenie socjalne. Obiekt posiada dwustanowiskowy garaż oraz parking dla interesantów, w tym dla osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt budowy posterunku to kwota ponad 1,6 mln zł

Dwie godziny później, w Istebnej, otwarto kolejny posterunek. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie. Insp. Jacek Bąk podkreślał, że to pierwszy w naszym garnizonie posterunek, który powstał po sygnałach płynących od władz samorządowych oraz lokalnej społeczności, a drugi wybudowany od podstaw, po Komisariacie Policji w Skoczowie obiekt, który został oddany do użytkowania policjantom cieszyńskiego garnizonu. Postulaty dotyczące budowy posterunku pojawiły się podczas konsultacji i debat społecznych.


źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy