Włamywacze wpadli w policyjną zasadzkę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 23.10.2020 08:21,
Tym razem włamywacze usiłowali włamać się do magazynu nieczynnego centrum handlowego.
Włamywacze wpadli w policyjną zasadzkę

Śledczy z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej prowadzili dochodzenie w sprawie włamania do hal magazynowych nieczynnego centrum handlowego przy bielskiej ulicy Filomatów. Zarządca obiektu złożył zawiadomienie o kradzieży z włamaniem, która miała miejsce 13 października br. Nieznani jeszcze wówczas sprawcy skradli sprzęt RTV i odzież o wartości 2.300 złotych z jednego z magazynów.

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu przy ul. Kamińskiego. Policyjni detektywi razem z technikami kryminalistyki przeprowadzili skrupulatne oględziny miejsca kradzieży i zabezpieczyli ślady. Rozpoczęły się poszukiwania sprawców przestępstwa. W toku prowadzonego dochodzenia kryminalni uzyskali informację, że włamywacze planują kolejne włamanie do jednego z nieczynnych magazynów na terenie tego samego nieczynnego centrum handlowego. Policyjni detektywi postanowili założyć zasadzkę. 19 października tuż przed północą zatrzymali na gorącym uczynku włamania parę mieszkańców Bielska-Białej, kobietę w wieku 21 i 41-letniego mężczyznę. Policjanci zapobiegli kolejnej kradzieży, a włamywaczom dzięki ich sprawnej interwencji nie udało się niczego zrabować.

Para została zatrzymana, a śledczy zajęli się gromadzeniem materiału dowodowego w sprawie popełnionego przez nich przestępstwa. Para po nocy spędzonej w policyjnym areszcie została doprowadzona do drugiego komisariatu. Tam obydwoje usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Śledczy udowodnili 41-latkowi także wcześniejsze włamanie z 13 października, za które również usłyszał zarzut.

Policjanci dotarli też do jego 19-letniego wspólnika, z którym dokonał pierwszego włamania. On również został zatrzymany i usłyszał zarzut włamania. Stróże prawa odzyskali skradziony 19 października warty blisko 2.300 złotych towar. Za kradzież z włamaniem i usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanych włamywaczy zdecyduje niebawem bielski sąd.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy