Wypadek za wypadkiem. Apel policji

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 09.09.2019 11:43,
Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło w minionych dniach.
Wypadek za wypadkiem. Apel policji
Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę około 2.30 w Pewli Małej na ul. Żywieckiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem mazda 18-latek, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku mercedesem. W wyniku zdarzenia pasażerka mercedesa z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Badanie stanu trzeźwości 18-latka wykazało, że miał on w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Z kolei w poniedziałek rano, w Ciścu na ul. Prymasa Wyszyńskiego, 65-latek kierując samochodem ciężarowym daf, uderzył w bok autobusu. Na szczęście w autobusie nie było pasażerów. W wyniku zdarzenia 65-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policja apeluje o ostrożność!

Zmiany pogody powodują, że warunki na drogach stają się trudne. Jednak bez względu na to, jaka aura panuje za oknem, kierowca powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy o tym, aby zawsze dostosować prędkość do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków jest powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych - apelują policjanci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy