Złodziej trakcji kolejowej zatrzymany przez bielskich policjantów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 18.08.2020 09:30,
Policjanci z Jasienicy wraz z przewodnikiem psa tropiącego oraz funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zatrzymali mężczyznę, który ze szlaku kolejowego w Jasienicy skradł kilkadziesiąt metrów przewodu trakcji kolejowej powodując straty w mieniu
Złodziej trakcji kolejowej zatrzymany przez bielskich policjantów

Późną weekendową nocą policjanci otrzymali zgłoszenie od dyżurnego Służby Ochrony Kolei, który poinformował, że na szlaku kolejowym w okolicach stacji Jaworze- Jasienica dochodzi do kradzieży infrastruktury kolejowej. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali policjanci z komisariatu w Jasienicy oraz przewodnik psa tropiącego. Złodziej na widok policjantów i strażników SOK rzucił się do ucieczki, po czym schował się w gęstych zakrzaczeniach w pobliżu torów.

Mundurowi zaczęli sprawdzać rozległy teren i zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało był to 39-letni mieszkaniec Katowic, który już wcześniej dopuszczał się przestępstw. Ponadto policjanci znaleźli przy nim również biały sypki proszek. Jak się okazało po badaniu przez technika kryminalistyki zabezpieczona substancja to amfetamina. Stróże prawa zabezpieczyli narkotyki, a katowiczanin trafił do policyjnego aresztu.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty kradzieży i dewastacji infrastruktury kolejowej oraz posiadania narkotyków. O jego dalszym losie rozstrzygnie teraz sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy