Ponad 100 milionów na cele społeczne

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Kultura - Rozrywka, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 29.09.2019 16:48, PAN
Ponad 100 milionów na cele społeczne
W gmachu Sejmu Śląskiego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu z działania 9.1. Aktywna integracja. - W imieniu całego Zarządu Województwa dziękuję za Państwa oddanie i zaangażowanie w pracę z drugim człowiekiem będącym w potrzebie. Wierzę, że wrażliwość społeczna jest w stanie zmienić nasze małe ojczyzny na lepsze. Projekty, które zostały wybrane stanowią wyzwanie, ale dają nadzieję na poprawę sytuacji osób potrzebujących - zaznaczył marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Konkurs wspierający działania z zakresu aktywnej integracji cieszył się ogromnym zainteresowaniem wnioskodawców. Z 78 projektów złożonych głównie przez fundacje, stowarzyszenia oraz jednostki samorządu terytorialnego dofinansowanie otrzymały 54. Ich łączna wartość to ponad 102 mln zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego wyniosło blisko 98 mln zł.

Projekty odpowiadają na konkretne deficyty i potrzeby uczestników zarówno tych dotkniętych bezdomnością, nałogami, bezrobociem, jak również niepełnosprawnością ruchową czy intelektualną. Większość przedsięwzięć to kompleksowe programy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, głównie długotrwale bezrobotnych i bezdomnych, które poprzez zastosowanie konkretnych narzędzi społecznych czy zawodowych pozwolą im z sukcesem zaistnieć na rynku pracy. Blisko połowa projektów koncentruje swoje działania na osobach z niepełnosprawnościami. Wśród beneficjentów są m.in. Żywiecka Fundacja Rozwoju i Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy