Śnięte ryby w rzece Białej. Do wody trafiły substancje ropopochodne!

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 27.09.2019 13:05, ap
Rzeka Białą została zanieczyszczona! Z fabryki Fiata w Bielsku-Białej do wody wyciekły substancje ropopochodne. W pobliżu zdarzenia naleziono śnięte ryby.
Śnięte ryby w rzece Białej. Do wody trafiły substancje ropopochodne!
Martwe ryby w rzece Białej

W środę Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach otrzymał informację Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego o zanieczyszczeniu rzeki Białej.

Po przybyciu na miejsce inspektorzy WIOŚ ustalili, że zdarzenie, w wyniku którego doszło do śnięcia ryb w rzece, miało miejsce na terenie jednej z firm przy ul. Grażyńskiego w Bielsku-Białej. Substancje ropopochodne przedostały się do wody poprzez wylot kanalizacji deszczowej.

Na polecenie inspektorów wylot został zaczopowany, tak aby zapobiec dalszemu przedostawaniu się zanieczyszczeń do rzeki. Jednocześnie pobrano do badań próby wody z rzeki oraz ścieków ze studzienek kanalizacji deszczowej.Wyniki badań rzeki Białej

Znamy pierwsze wyniki ekspertyzy dotyczącej zanieczyszczenia rzeki.

- Wstępne wyniki potwierdziły, że są to substancje ropopochodne pochodzące z fabryki Fiata w Bielsku-Białej. W spółce trwa kontrola - mówi Andrzej Holecki, Zastępca Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

Przyczyny wycieku poznamy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy