Wmurowano akt erekcyjny. Upamiętnia rozbudowę ul. Cieszyńskiej [foto]

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 27.11.2019 08:58, ap, foto: UM Bielsko-Biała
Wczoraj uroczyście wmurowany został akt erekcyjny upamiętniający rozbudowę ul. Cieszyńskiej. Inwestycja przewidziana była na okres 20 miesięcy od momentu udostępnienia placu budowy, a jej koszt to ok. 150 mln zł.
Wmurowano akt erekcyjny. Upamiętnia rozbudowę ul. Cieszyńskiej [foto]
Upamiętniono rozbudowę


W uroczystym zamurowaniu aktu (26.11) udział wzięli: prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz dyrektor Andrzej Gruszka z firmy Eurovia Polska S.A. jak również podwykonawcy realizujący rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 942 w Bielsku-Białej – ul. Cieszyńskiej.

Warto przypomnieć, ze 4 stycznia br. w Urzędzie Miejskim podpisano umowę dotyczącą rozbudowy ul. Cieszyńskiej w ramach zadania inwestycyjnego Rozbudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 942 w Bielsku-Białej. Planowany koszt robót budowlanych to ok. 150 mln zł. Czas realizacji przewidziano na 20 miesięcy od udostępnienia placu budowy.

Ulica Cieszyńska wraz z rozbudowaną ul. Międzyrzecką będzie tworzyć spójną i funkcjonalną sieć dróg miejskich oraz poprawi połączenie Bielska-Białej z drogami ekspresowymi S-52 i S-1, a pośrednio także z drogami krajowymi nr 1 i 52.

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Zmiana organizacji ruchu

Równocześnie Miejski Zarząd Dróg przywrócił ruch dwukierunkowy kołowy i pieszy na ulicy Cieszyńskiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Stanisława Skrzydlewskiego do ronda Niemena.

Została wprowadzona tymczasowa organizacji ruchu, obejmująca zamknięcie ulicy Stanisława Skrzydlewskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Cieszyńską do ulicy Trzech Diamentów. Przewidywalny termin obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu – do 10 stycznia 2020 r.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy