reklama

Tour de Pologne 2023 w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 17.05.2023 09:23,
Bielsko-Biała znajdzie się na trasie tegorocznej, jubileuszowej edycji 80. Tour de Pologne UCI World Tour! Po krótkiej przerwie w 2022 roku, największy i najważniejszy wyścig kolarski w Polsce, powróci do stolicy Podbeskidzia. W Bielsku-Białej odbędzie się także wyścig Tour de Pologne Junior.
Tour de Pologne 2023 w Bielsku-Białej

15 maja zostało podpisane oficjalne porozumienie na metę etapu w Bielsku-Białej, pomiędzy Czesławem Langiem, Dyrektorem Generalnym Lang Team oraz Prezydentem Miasta Bielska-Białej, Panem Jarosławem Klimaszewskim. Kolarze z najlepszych drużyn świata, pojawią się w mieście 2 sierpnia.

Już oficjalnie mogę potwierdzić, że w tym roku wracamy do Bielska-Białej, gdzie zlokalizowana będzie meta pięknego, arcytrudnego górskiego etapu, na którym różnica wzniesień wyniesie ponad 3000 metrów! – zapowiada Czesław Lang, Dyrektor Wyścigu. – Bielsko-Biała to miejsce kultowe w historii Tour de Pologne. Zwycięstwa etapowe odnieśli tutaj mistrz świata i zwycięzca Tour de Pologne, Michał Kwiatkowski oraz mistrz olimpijski z Tokio, Richard Carapaz.- dodał srebrny medalista olimpijski z Moskwy.

Oprócz “dużego” Touru, w Bielsku-Białej odbędzie się także wyścig dla najmłodszych adeptów kolarstwa, czyli Tour de Pologne Junior.

Tegoroczny Tour de Pologne, który rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 4 sierpnia, oprócz wielkich sportowych emocji, przyniesie także wiele powodów do świętowania. W 2023 roku wyścig obchodzi swoje 95-te urodziny.

- 2 sierpnia etap z Pszczyny do Bielska-Białej poprowadziliśmy przez najpiękniejsze tereny w okolicy. Kolarze pojadą z Pszczyny do Strumienia, przez Chybie do Skoczowa, potem Ustroń – tu przy uzdrowisku do zgarnięcia jest premia lotna, następnie podjazd pod Równicę i zjazd Jaszowcem, a dalej mamy Wisłę. W Wiśle jesteśmy dwa razy – pierwszy raz podjazd pod zameczek i zjazd do Istebnej, podjazd pod Kubalonkę i Ochodzitą, zjeżdżamy do Milówki i w Milówce nawrót przez Kamesznicę na Ochodzitą – w Kamesznicy podjazd prawie 20-procentowy, z Ochodzity zjeżdżamy do Istebnej, znów pod Kubalonkę i zjeżdżamy do Wisły. Udajemy się na Salmopol – wjeżdżamy na Biały Krzyż, zjeżdżamy przez Szczyrk do Buczkowic i przez Wilkowice dojeżdżamy Bielska-Białej – informuje Przemysław Niemiec, odpowiedzialny za zabezpieczenie trasy TdP.

źródło: tourdepologne.pl, UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›