Z nowościami w sezon zimowy. O ile koronawirus nie zniweczy planów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Sport, Wiadomości, 12.11.2020 17:34,
Biletomaty umożliwiające zakup skipassów na ośrodek narciarski na Skrzycznem niezależnie od pory dnia – to jedna z nowości, jakie w kontekście nadchodzącego sezonu zimowego 2020/2021 wprowadza Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Z nowościami w sezon zimowy. O ile koronawirus nie zniweczy planów
Nowoczesny, samoobsługowy biletomat z systemem firmy SKIDATA zlokalizowany będzie na terenie obiektów COS-OPO przy ulicy Plażowej w Szczyrku. Zapewni on możliwość zakupu skipassu na wszystkie ośrodki narciarskie objęte wspólnym skipassem, w tym również Skrzyczne COS. Co szczególnie ważne, biletomat czynny będzie w systemie 24-godzinnym we wszystkie dni w tygodniu.

– To rozwiązanie innowacyjne w Szczyrku, które niewątpliwie zapewni spory komfort miłośnikom zimowych aktywności na Skrzycznem. Lokalizacja biletomatu niemal przy samym wjeździe do miasta, wraz z jego pełną dostępnością niezależnie od pory dnia, ma także udrożnić miejsca, gdzie dotychczas gromadziły się kolejki, choćby po zakup skipassów – mówi Tomasz Laszczak, dyrektor COS-OPO w Szczyrku.Zupełnie nowe biletomaty pojawią się ponadto na Skrzycznem. Zamontowane zostaną odpowiednio na dolnej stacji kolei linowej oraz stacji pośredniej Jaworzyna. Oba biletomaty czynne będą wyłącznie w godzinach funkcjonowania ośrodka narciarskiego. Przy dolnej stacji stanie zarazem zwrotomat, do którego bez konieczności kontaktu z obsługą kolei możliwe będzie zwrócenie kart.

– Przygotowujemy się do nowego sezonu w sposób szczególny. Podejmujemy takie działania, które w dobie pandemii zapewnią korzystanie z naszego ośrodka narciarskiego z zachowaniem wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa – podkreśla dyrektor Laszczak.

To nie koniec nowości z myślą o najbliższym sezonie zimowym. Na terenie ośrodka na Skrzyczne COS narciarzom i turystom udostępniane będą bezpłatnie szafki depozytowe. Dla potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowane zostaną toalety na Jaworzynie.

Narciarzy szczególnie ucieszyć powinno natomiast podtrzymanie skipassu 4-godzinnego, z którego korzystanie możliwe będzie również nadchodzącej zimy. – Pracujemy zarazem nad tym, aby funkcjonowanie ośrodka narciarskiego było jak najbardziej sprawne i komfortowe dla naszych gości. Sezon rozpoczniemy oczywiście wtedy, gdy będą ku temu sprzyjające warunki – dodaje Tomasz Laszczak.

Aktualnie kolej na Skrzyczne na obu odcinkach jest nieczynna. Z początkiem listopada ruszyły obowiązkowe przeglądy techniczne, prace te prowadzone będą najprawdopodobniej do końca miesiąca.

źródło: COS w Szczyrku

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama