25-latek brutalnie pobił nastolatka za papierosy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.11.2019 08:47, ap
Bił i kopał 18-latka, a gdy ten był już bezbronny, zabrał mu dwie paczki papierosów, zapalniczkę i 10 złotych. Jak się okazało to nie pierwszy rozbój, jakiego dokonał agresywny 25-latek.
25-latek brutalnie pobił nastolatka za papierosy
Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek.Wieczorem pod jednym z minimarketów na terenie Czańca młody mężczyzna został napadnięty przez 25-latka. Agresor zaczepił go niedaleko sklepu, a następnie bił i kopał po całym ciele. Następnie zrabował dwie paczki papierosów, zapalniczkę i 10 złotych, które mężczyzna miał przy sobie.

- To jednak nie wystarczyło rozbójnikowi i grożąc dalszym pobiciem, zażądał, aby 18-latek poszedł do sklepu i kupił mu więcej papierosów oraz alkohol. Napastnik miał czekać na niego pod sklepem, aby zabrać zakupiony towar, kiedy wyjdzie - relacjonuje asp.szt. Roman Szybiak z bielskiej komendy.

Gdy zakrwawiony mężczyzna wszedł do sklepu, ekspedientka natychmiast udzieliła mu pomocy i pozwoliła schować się w jednym z pomieszczeń. Wezwała Policję i Pogotowie Ratunkowe. Po chwili do sklepu wszedł także agresor, jednak kiedy zorientował się w sytuacji, zbiegł z miejsca napadu.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci, ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Kryminalni szybko ustalili tożsamość podejrzewanego o ten rozbój mężczyzny.

- Niestety podejrzewany o ten napad rabunkowy mieszkaniec powiatu bielskiego ukrył się przed stróżami prawa. Policjanci sprawdzali jego kontakty rodzinne i towarzyskie, kontrolowali miejsca, w których mógł przebywać - dodaje policjant.

W niedzielę przed południem policjanci uzyskali informację, gdzie może przebywać i zatrzymali 25-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że kilka miesięcy wcześniej dopuścił się podobnego przestępstwa. Groził wtedy jednemu ze swoich znajomych pobiciem i zrzuceniem z urwiska, wymuszając na nim zakup alkoholu i oddanie posiadanych pieniędzy.

Po nocy spędzonej w areszcie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju. Mężczyźnie grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych żywiecki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy