Dwie akcje ratowncze w Beskidach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 19.10.2021 11:07,
Dwie akcje ratowncze w Beskidach
W Beskidach dochodzi do wielu poważnych wypadków, w których czas dotarcia ratowników GOPR na miejsce ma ogromne znaczenie.
Dzięki współpracy beskidzkiej grupy GOPR z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, gdy tylko warunki atmosferyczne w terenie górskim na to pozwalają, najciężej poszkodowani mogą szybciej znaleźć się w szpitalu, gdzie otrzymają specjalistyczną pomoc.

W ostatnim czasie śmigłowiec LPR został zadysponowany do dwóch misji na terenie działania Grupy Beskidzkiej GOPR:

Na jednej ze stacji narciarskich w Wiśle podczas wewnętrznych ćwiczeń z ewakuacji wypadkowi uległ pracownik ośrodka upadając z wysokości ok. 5m. Na pomoc wyruszyli ratownicy dyżurni z CSR Szczyrk, którzy po dotarciu na miejsce razem z zespołem ZRM zabezpieczyli poszkodowanego.

W niedzielę pilnego transportu wymagał mężczyzna, który wypadł z okna schroniska na Stożku. Nieprzytomny, z urazem głowy i urazami kończyn górnych, po udzieleniu pomocy przez ratowników z CSR Szczyrk, został przekazany załodze śmigłowca, który lądował tuż przy schronisku.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy