Mnóstwo interwencji strażaków w związku z opadami deszczu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 14.10.2020 10:28,
Wojewoda ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe.
Mnóstwo interwencji strażaków w związku z opadami deszczu

31 interwencji związanych z intensywnymi opadami deszczu w powiecie bielskim - to bilans działań strażaków na naszym terenie. We wtorek (13.10) po południu wojewoda śląski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatów: bielskiego, żywieckiego, cieszyńskiego, raciborskiego i wodzisławskiego oraz miasta Bielska-Białej. To reakcja na podnoszące się stany wód w rzekach.

We wtorkowy wieczór wylał potok Młynówka w Ligocie. Z tego powodu zamknięte dla ruchu były ulice: Długa i Rolników. Straż pożarna wyjeżdżała przede wszystkim do zalanych piwnic domów i zatkanych przepustów drogowych.

Naczelnicy wydziału zarządzania kryzysowego starostwa objechali wczoraj newralgiczne miejsca w powiecie. Poważnego zagrożenia powodzią nie było. Na szczęście w nocy deszcz przestał padać, stany wód w rzekach opadają - mówi naczelnik Marek Rączka.

źródło: PSP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy