Nocny pożar budynku w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 27.04.2022 09:50,
Pięć zastępów straży pożarnej gasiło dzisiejszej nocy pożar budynku mieszkalnego przy ulicy R. Traugutta w Bielsku-Białej. Strażacy wynieśli z płonącego mieszkania nieprzytomną kobietę z psem.
Nocny pożar budynku w Bielsku-Białej

Informacja o pożarze wpłynęła do miejskiego stanowiska kierowania PSP o godz. 02:52. Paliło się mieszkanie na pierwszym piętrze czterokondygnacyjnego budynku, ogień wychodził przez okno.

W trackie przeszukiwania obiektu strażacy znaleźli w łazience nieprzytomną starszą osobę oraz psa. Strażacy ewakuowali na zewnątrz 68-latkę wraz z pieskiem. Następnie poszkodowanej udzielono pierwszej pomocy medycznej, a zwierzęciu podano tlen.

Pozostałe 12 osób zamieszkujących budynek, opuściło go przybyciem straży. Dalsze działania polegały na ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu mieszkania i klatki schodowej. Z mieszkania strażacy usunęli spalone elementy wyposażenia. Pozostałe mieszkania na klatce schodowej zostały sprawdzone na obecność tlenku węgla – nie było zagrożenia. W związku z czym mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań. 68-latka została zabrana przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Psa zabrał pracownik Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej.

źródło: PSP Bielsko-Biała, foto: Tomasz
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy