Podpalił kamienicę, teraz żałuje. Andrzej K. przyznał się do winy

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 14.11.2019 13:00, ap/ foto: archiwum
Ruszył proces podpalacza z Bielska-Białej. Oskarżony o spowodowanie wybuchu i pożaru w kamienicy, Andrzej K. przyznał się do winy. W wyniku zdarzenia kilkanaście osób straciło mieszkania i dobytek.
Podpalił kamienicę, teraz żałuje. Andrzej K. przyznał się do winy
W kwietniu tego roku, w jednej z bielskich kamienic wybuchł pożar. Lokatorzy musieli uciekać z mieszkań. Wówczas dach nad głową straciło 15 osób. Poszkodowani nie mogli wrócić do swoich domów. Kamienicę trzeba było wyburzyć.Policja szybko zatrzymała podejrzanego. Okazał się nim Andrzej K.- mieszkaniec kamienicy. Mężczyzna został oskarżony o doprowadzenie do eksplozji materiałów wybuchowych i pożaru w komunalnej kamienicy przy ulicy Cieszyńskiej. Bielszczanin zostawił kanister z łatwopalną substancją w pobliżu otwartego paleniska.

12.11 (wtorek) w Sadzie Rejonowym w Bielsku-Białej rozpoczął się proces 61-latka. Bielszczanin przyznał się do winy. Poprosił o wymierzenie mu kary 4 lat więzienia. Tłumaczył się, że był pod wpływem alkoholu i przez to nie wiedział, co robi. Przekonywał, że żałuje swojego czynu.

Sąd odrzucił stanowisko oskarżonego. Następna rozprawa podpalacza odbędzie się w grudniu.

Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy