Policja z Bielska-Białej ostrzega przed oszustką

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 09.02.2021 17:08,
Przestępczyni podająca się za pracownicę ZUS przyszła do 80-letniego mieszkańca Jasienicy.
Policja z Bielska-Białej ostrzega przed oszustką

Kobieta przyszła do seniora, podając się za pracownika ZUS-u. Twierdziła, że jest możliwość podwyższenia emerytury o kwotę 200 złotych i uzyskania jednorazowego dofinansowania w kwocie 22 tysięcy złotych. Kobieta powiedziała, że musi spisać numery seryjne z banknotów wartości 5 tysięcy złotych, co jest niezbędnym warunkiem wzięcia udziału w programie. W trakcie spisywania banknotów oświadczyła seniorowi, że musi na chwilę wyjść. Kiedy po dłuższej chwili nie wróciła, mężczyzna zorientował się, że skradła cześć banknotów, z których odpisywała numery seryjne.

Rysopis: Kobieta w wieku z wyglądu około 30 lat, ubrana cała na czarno, czarny płaszcz, czarna maseczka.

Próby wyłudzenia pieniędzy lub informacje dotyczące sprawcy przestępstwa można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 85 712 55, 112 lub Komisariacie Policji w Jasienicy pod numerem telefonu 47 85 705 10.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy