Poważny wypadek rowerzysty w Szczyrku

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 28.08.2020 14:05, PG
Zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Poważny wypadek rowerzysty w Szczyrku

W czwartek (27.08.) ratownicy z centrali górskiego pogotowia ratowniczego wyjeżdżali niemal jednocześnie do czterech wypadków rowerowych.

W rej. Przełęczy Kołowrót (trasy Enduro Trails) razem z ratownikiem dyżurnym z SR Klimczok udzielali pomocy mężczyźnie z podejrzeniem urazu kręgosłupa, który został zabezpieczony, przetransportowany i przekazany ZRM w Olszówce.

Na terenie Szczyrk Mountain Resort poważnemu wypadkowi uległ rowerzysta, który w wyniku upadku doznał złamania kości udowej, urazu miednicy i lewego barku. Ratownicy po ocenie sytuacji zdecydowali się zadysponować śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe #Ratownik4. W rejonie Hali Skrzyczeńskiej doszło jeszcze do dwóch wypadków - ratownicy udzielali pomocy rowerzystom ze złamanym stawem skokowym oraz urazem barku.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło również na szlaku żółtym w rej. szczytu Jawierzny. Turysta został ukąszony w rękę przez żmiję zygzakowatą. Ratownicy po unieruchomieniu kończyny przetransportowali mężczyznę do Wisły, gdzie został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Wczoraj ratownicy z Centrali wyjeżdżali niemal jednocześnie do czterech wypadków rowerowych. W rej. Przełęczy Kołowrót...

Opublikowany przez GOPR Beskidy Piątek, 28 sierpnia 2020

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy