Silny wiatr przeszedł nad regionem. Strażacy interweniowali ponad 30 razy!

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 01.10.2019 10:04, ap
Miniona doba nie należała do spokojnych. Szalejący wiatr przewracał drzewa, które spadały na jadące samochody lub wybijały szyby w budynkach.
Silny wiatr przeszedł nad regionem. Strażacy interweniowali ponad 30 razy!
Straż pożarna w Bielsku-Białej odnotowała minionej doby ponad trzydzieści interwencji związanych z silnym wiatrem. Najwięcej zdarzeń było na terenie Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic.

- Większość z nich dotyczyła usuwania powalonych konarów drzew. Ponadto w Bielsku-Białej przy ulicy Pedagogicznej konar drzewa spadł na dwa jadące samochody osobowe. Na szczęście żadna z podróżujących nimi osób nie została ranna - relacjonuje st.kpt. Patrycja Pokrzywa z bielskiej straży pożarnej.

Przy ul. Langiewicza w wyniku silnych podmuchów wiatru uszkodzeniu uległ ekran dźwiękochłonny. Strażacy ściągnęli ekran na ziemię i zabezpieczyli.

Z kolei przy ul. Towarzystwa Szkoły Ludowej drzewo przewróciło się na płot, uszkadzając około 1m2 dachu. W wyniku czego doszło do zerwania rynny i wybicia okna w budynku wielorodzinnym.

- Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pocięciu złamanego drzewa - dodaje rzecznik prasowy KM PSP w Bielsku-Białej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy