Synoptycy ostrzegają: intensywne opady deszczu!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 21.06.2020 07:09,
Od soboty (20.06) wieczorem mamy już lato, a synoptycy wydali właśnie ostrzeżenie o intensywnych deszczach.
Synoptycy ostrzegają: intensywne opady deszczu!
Od piątku na na terenie powiatów: bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Kolejne dni również z deszczem na południu Polski. Od soboty (20.06) wieczorem mamy już lato, a synoptycy wydali właśnie ostrzeżenie o intensywnych deszczach. Na telefony rozsyłane są specjalne komunikaty.

- Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 60 mm, lokalnie 80 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad - czytamy w ostrzeżeniu wydanym przez IMGW Kraków.

Ostrzeżenie obowiązuje na razie do poniedziałku, ale deszczowe będą również na pewno kolejne dni. To może spowodować lokalne podtopienia i wysoki poziom rzek.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy