Idzie lato, więc zapach może być uciążliwy

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 05.06.2019 12:00, PAN
Idzie lato, więc zapach może być uciążliwy
Nadchodzi czas letni, pogoda w końcu się poprawiła, więc mieszkańcy Żywca tłumnie wychodzą na spacery, a także korzystają ze ścieżki rowerowej usytuowanej wzdłuż Soły. Gdy przechodzą lub przejeżdżają obok oczyszczalni ścieków czasem dociera do nich nieprzyjemny zapach. To na pewno nie zachęca do aktywnego wypoczynku, ale co istotne nie ma związku z oprowadzanymi z zakładu ściekami.

Żywiecki zakład oczyszcza ścieki z wyżej położonych miejscowości oraz z samego miasta i zakładów przemysłowych tam zlokalizowanych. Proces oczyszczania przebiega w ten sposób, że oczyszczone ścieki trafiają do Jeziora Żywieckiego, a powstająca w procesie masa jest suszona i sprzedawana cementowni lub oprowadzana na pola uprawne, gdyż ma cechy obornika. Zapachy, które mogą docierać do aktywnie wypoczywających pochodzą właśnie ze wspomnianej biomasy, która do momentu odbioru jest składowana na terenie MPWiK.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy